Федерація роботодавців України та Асоціація підприємств-виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу Украгромаш закликали Мінекономіки на Мінагрополітики сприяти відновленню виплат за напрямом часткової компенсації вартості вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу.

Нова професія, оновлення професійного змісту існуючих видів робіт на робочому місці, зміна підходів до оцінки та оплати праці персоналу - все це ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ! 

Швидкі рішення та визнання кваліфікацій, здобутих неформальним шляхом, через самостійне навчання.

Через військову агресію росії проти України багато компаній і підприємств не можуть функціювати або зіткнулися з численними труднощами в організації діяльності, тому що опинилися в районах активних бойових дій, вимушені припинити роботу та шукають місце для евакуації бізнесу. Навіть ті бізнеси, які відносно далекі від обстрілів, але страждають через проблеми з логістикою, нестачею сировини, людського ресурсу.

Питання розвитку персоналу і підвищення кваліфікації працівників є надзвичайно актуальним для ринку праці України. Особливо зараз, коли багато підприємств здійснюють релокацію, велика частка працівників виїжджають у безпечні регіони та  відчувають труднощі з працевлаштуванням, тому що володіють певними вміннями і навичками, іноді не маючи  документів про наявні професійні кваліфікації.  А іноді не треба мати повну професію, цього не потребує певне робоче місце та й не має часу на довготривале  навчання. Знайти можливості для виконання трудової функції лише визначеної частини кваліфікації це також цілком реально. Більш того, це зараз  зручно як роботодавцю так й особі, яка шукає роботу.

Законодавче регулювання використання часткових кваліфікацій дозволить особам, після їх здобуття, отримати можливості  кращої реалізації на ринку праці, дасть можливість отримувати відповідні конкретні навички і вміння .

Як відбувається  здобуття,  присвоєння часткових кваліфікацій, інші аспекти, пов’язані з частковими кваліфікаціями будуть розглянуті  під час чергового вебінару  28 квітня 2022 року

Збережемо людський капітал. Разом заради перемоги та відновлення країни.

УВАГА! Зміни в законодавстві!

Гнучкі підходи для отримання працівниками необхідних  професійних кваліфікацій

Механізми впливу роботодавців на існуючу систему регулювання питань професійних кваліфікацій

Часткові кваліфікації. Переваги та перспективи.

Отримання та впровадження часткових кваліфікацій: працевлаштування, навчання,

зміни на ринку праці

Федерація роботодавців спільно з Національним Агентством кваліфікацій продовжує серію вебінарів.

Чекаємо вас 28 квітня 2022 11.00

Під час вебінару будуть розглянуті наступні питання:

  • Як отримати часткову кваліфікацію.
  • Часткові кваліфікації та діючі нормативно-правові акти.
  • Працевлаштування за частковими кваліфікаціями.

Спікери – члени Національного агентства кваліфікацій Юрій Рашкевич та Інна Осадчук

Також буде надано відповідь на питання, які були задані щодо часткових кваліфікацій в чаті попередніх вебінарів від 12.04 та 20.04.2022 року.

До відома. 01 квітня Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (№ 4147), який унормовує наступні питання через внесення змін до КЗпП, Закон України «Про оплату праці», Закону України «Про освіту»:

  • Пріоритетність професійного стандарту щодо кваліфікаційної характеристики (ст. 96 КЗпП та ст. 6 Закону України «Про оплату праці»);
  • Розроблення та затвердження професійних стандартів саме розробниками (ст. 42 КЗпП);  
  • Інтеграція часткових кваліфікацій в трудове законодавство України (ст. 41, 21 КЗпП), а саме:

- внесення терміну «часткова кваліфікація» до КЗпП,

- прийняття до уваги при укладенні трудового договору виду занять (професія), повної або часткової професійної кваліфікації, якою володіє особа.

  • Статус, склад, завдання, права Галузевих рад з розроблення професійних стандартів (ст. 391 Закону України «Про освіту»).

Реєстрація за посиланням:

 

РЕЄСТРАЦІЯ

QR 28.04.2022

Провели засідання Асоціації Украгромаш з метою обговорення в період дії правового режиму воєнного стану нагальних потреб підприємств машинобудування для АПК та визначення  шляхів їх забезпечення.

Постановою КМУ від 20.03.2022 р. № 331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» визначений порядок виплати роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщений осіб на час воєнного стану в Україні.

Уряд прийняв постанову від 18.03.2022р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану», відповідно до якої на час воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися без отримання дозволів, інших документів дозвільного характеру, ліцензій, на підставі декларації про провадження господарської діяльності. Декларації подаються до Мінекономіки, а суб’єктами господарювання, що здійснюють охоронну діяльність, — до МВС.

15 березня ц.р. парламент прийняв ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного часу», який набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Станом на 19.03.2022 Закон підписано Президентом України.

18 березня набрав чинності Закон України № 2120–IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», який ФРУ підтримувала це на стадії законопроекту (№ 7137-д ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2120-%D0%86%D0%A5#Text