Середа, 20 серпня 2014 03:00

Голова Асоціації «Украгромаш» виступив на міністерській нараді з питань технічного переоснащення АПК

Голова Асоціації «Украгромаш» Павло Штутман виступив на нараді з питань технічного переоснащення АПК, організованому Міністерством аграрної політики та продовольства України в рамках Всеукраїнського дня поля «Техніка успішного виробництва» в смт. Дослідницьке 21 червня 2012. 
 
В рамках пленарного засідання піднімалися питання, що стосуються необхідних дій з боку держави для створення сприятливих умов розвитку вітчизняних підприємств сільгоспмашинобудування і тим самим, забезпечення сільгоспвиробників якісною вітчизняною технікою. 
 
Голова Асоціації «Украгромаш» Павло Штутман під час свого виступу зазначив, що на сьогоднішній день в Україні виробляється достатньо повний спектр причіпних і навісних сільгоспзнарядь для застосування по всіх агротехнологій, а також трактора. 
 
Для традиційної обробки грунту такі українські підприємства, як ПП-КПФ «Велес-Агро», ПАТ «Уманьферммаш» і «Краснянське СП« Агромаш »виробляють 3-х, 4-х і 5-корпусні плуги. Багато підприємств успішно виробляють широкий ряд культиваторів для суцільного обробітку грунту - це - ВО «Восход», ПАТ «Червона зірка», ПП-КПФ «Велес-Агро», ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ», корпорація «Агро-Союз». 
 
Виробництво дискових знарядь також освоїли і успішно застосовують широкий ряд вітчизняних виробників: ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ», ПП-КПФ «Велес-Агро», ПАТ «Червона зірка, ВО« Восход »,« Краснянське СП «Агромаш», ВАТ «Галещина, Машзавод », ПАТ« Уманьферммаш ». 
 
Повністю забезпечені українські аграрії та посівної технікою. Зернові сівалки для застосування, як за традиційною, так і за мінімальною і нульовою технологіями обробітку грунту, виробляють: ПАТ «Червона зірка», ПП-КПФ «Велес-Агро», корпорація «Агро-Союз», ЗАТ «Українська аграрна техніка». Різноманітні сівалки для посіву просапних культур виробляють ПАТ «Червона зірка» та ВАТ «Тодак». 
 
Також, українські підприємства виробляють машини для внесення мінеральних добрив (ВАТ «Хмільниксільмаш»), а також обприскувачі для хімічного захисту рослин (ТОВ «Львівагромашпроект»). 
 
В Україні на сьогоднішній день проводяться і зернозбиральні комбайни. ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» виробляє дві модифікації комбайна: комбайн «Славутич», з пропускною здатністю 9 кг за секунду, і комбайн «Скіф» (пропускна здатність від 9,5 до 12 кг за секунду). Крім того, «Херсонський машинобудівний завод» і ще три підприємства - ДП «Бердянський завод сільгосптехніки», ПАТ «Бердянськсільмаш» і ПАТ «Бердянські жниварки» забезпечують українського сільгоспвиробника різноманітними пристосуваннями для збирання врожаю. 
 
Найважливішим на сьогоднішній день фактом є те, що Україна має власне виробництво тракторів. Трактора потужністю від 60 до 100 кінських сил виробляє державне підприємство «Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова », а найбільш широку лінійку тракторів - від 27 до 240 кінських сил виробляє« Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе ». 
 
Проаналізувавши галузь сільськогосподарського машинобудування України в цілому, Павло Леонідович зазначив, що якщо говорити про посівну, грунтообробної та іншої причіпної та навісної техніки, то ці напрямки в Україні розвиваються досить динамічно. 
 
При цьому на багатьох подібних засіданнях не раз піднімалася проблема з приводу виробництва тракторів і комбайнів. Існує багато побоювань з приводу майбутнього такого виробництва в Україні. Але Павло Леонідович відзначає, що за даними 2011 року «Херсонським машинобудівним заводом» було реалізовано більше 100 комбайнів, а ПАТ «Харківський тракторний завод» реалізував майже 2000 тракторів. 
 
«На сьогоднішній день у цих підприємств є ефективні власники, які докладають усіх необхідних зусиль для того, щоб їх заводи збільшили частку ринку, підвищили ефективність виробництва, якість виробленої продукції, розширили її асортиментний ряд» - зазначив голова Асоціації «Украгромаш. 
 
Що стосується «Південного машинобудівного заводу», то це завод не приватизований, державний, тому відповідальність за його ефективну роботу повністю лежить на державі. 
 
А ось іншим підприємствам, таким як «Херсонський машинобудівний завод» і «Харківський тракторний завод» дуже важливо вийти на певні обсяги виробництва, але домогтися цього без підтримки держави на сьогоднішній день дуже складно. 
 
Такі кроки, як лізингові програми НАК «Украгролізинг», програми 30-відсоткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки, механізм здешевлення кредитів - все це має допомогти підприємствам вийти на обсяги виробництва, які забезпечували б безперебійну роботу, мінімізацію витрат і стабільну якість виробленої продукції. 
 
Саме поняття переоснащення АПК набагато ширше, ніж забезпечення сільгосппідприємств якісною технікою. Одночасно з тим, як аграрії потребують техніці, яка зробить рентабельним рослинництво, так і виробники сільськогосподарської техніки потребують коштів виробництва, які допоможуть вивести сільгоспмашини на новий якісний рівень. Випуск конкурентоспроможної сільгосптехніки без забезпечення підприємств галузі сучасним обладнанням (обробними центрами машинами для лазерного розкрою металу, пресами з ЧПУ, фарбувальними комплексами) сьогодні не можливий. На жаль, на ввезення такого обладнання в Україні існує мито до 5% вартості. Цю загороджувальне мито необхідно скасувати, вважає Павло Леонідович. 
 
Крім того, голова Асоціації «Украгромаш» вважає, що для вітчизняних підприємств сільськогосподарського машинобудування необхідно створити механізм фінансового лізингу та програму державної компенсації відсотків по кредитах для стимуляції технічного переоснащення виробництва та освоєння нових видів продукції. 
 
Також, Павло Штутман, зазначив, що ще одним кроком назустріч вітчизняному виробнику сільгосптехніки повинні стати суттєві преференції при участі в XXIV Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку «АГРО -2012».
«Українським підприємствам, як національному виробнику сільгосптехніки, повинні бути надані престижні місця розташування, що ж стосується оплати за участь у виставці, то вона повинна бути істотно нижче, ніж для іноземних виробників, а в деяких випадках участь може бути і зовсім безкоштовним» - зазначив голова Асоціації.
Читати 742 разів

Корисні посилання